Sposoby oglądania telewizji w Internecie

Sposoby oglądania telewizji w Internecie

Możliwość oglądania kanałów telewizyjnych online pojawiła się dawno temu. Obecnie istnieje wiele zasobów, które zapewniają takie usługi. W tym celu nie musisz odwiedzać odpowiednich stron internetowych. Wystarczy udostępnić komputerowi dostęp do Internetu i zainstalować do niego specjalny program. W ten sposób uzyskujemy dostęp do telewizji internetowej, gdzie darmowe filmy online są dostępne cały czas.

Jak działają aplikacje?

Aplikacje to najnowsze i bardzo wygodne narzędzie do oglądania telewizji. Dla twojej wygody automatycznie dostosuje jakość obrazu i to w zależności od  twojej szybkości Internetu. Co więcej obsługuje tryb „Obraz w obrazie” i może swobodnie współpracować z różnymi systemami operacyjnymi, co jest wygodne dla posiadaczy i urządzeń mobilnych SmartTV. Większość kanałów jest oferowana użytkownikom bezpłatnie, a reszta będzie dostępna w ramach abonamentu. Aplikacje działają też poprzez odtwarzacze multimedialne, które pozwalają nam oglądać darmowe filmy online. Odtwarzacz multimedialny VLC odtwarza pliki z dysku twardego i nośników wymiennych. Obsługuje ogromną liczbę formatów, działa na prawie każdej platformie i nadal pozostaje całkowicie darmowy (nie ma w nim reklam). Odtwarzacz jest idealny do telewizji cyfrowej (IPTV). Jednak w tym celu musisz pobrać pakiet kanałów w formacie M3U, które można znaleźć w dużych ilościach w Internecie. Następnie musisz wykonać następujące czynności:

  • Najpierw uruchom odtwarzacz
  • Następnie przejdź do zakładki Media, gdzie musisz wybrać opcje „Otwórz plik” .Ścieżka do list odtwarzania w VLC MP
  • Teraz należy pobrać listę odtwarzania. Po prostu wybierz listę odtwarzania w VLC MP
  • Ostatecznie użyj dolnego panelu do sterowania odtwarzaczem. Panel sterowania w VLC MP
  • Jeśli pakiet danych nie zostanie pobrany jako plik, ale wpiszesz jego adres sieciowy, wybierając element „Otwórz URL” na karcie „Media”, zaktualizuje się on sam.

IP-TV Player – telewizja internetowa

System IPTV uważany jest za jedno z najpopularniejszych narzędzi do oglądania telewizji cyfrowej. Dostęp do kanału jest zwykle zapewniany przez dostawcę. Jeśli jednak taka usługa nie jest świadczona, możesz skorzystać z usług osób trzecich, które wyrażą chęć jej świadczenia tylko za symboliczną opłatą. Oprócz imponującego pakietu kanałów użytkownik otrzymuje kilka ciekawych funkcji, takich jak nagrywanie strumienia do pliku, obsługa programów telewizyjnych oraz harmonogram oglądania i nagrywania.